Habere göre Alman askerleri arama yapmak üzere dün öğleden sonra gemiye çıktı. Ancak Türkiye birkaç saat sonra bu durumu protesto etti, kontrole izin verilmeyeceğini ve AB misyonunu da bilgilendirdi. Alman askerlerinin bu gelişme üzerine aramaya son verdiği, bu sabaha karşı gemiden indiği belirtildi.

MİSRATA'YA DEMİRLEYECEK

Yük gemisi Rosaline A'nın daha sonra yolculuğuna devam ettiği bilgisi verildi. Habere göre, yük gemisinin Misrata Limanı'na yanaşması planlanıyor.

SİLAH AMBARGOSUNU DENETLEYEN MİSYON

Avrupa Birliği'nin İrini isimli askeri misyonu, BM'nin iç savaşa son vermek için Libya'ya 2016'dan beri uyguladığı silah ambargosunu denetlemeyi amaçlıyor. Mart 2020'de başlatılan İrini kapsamında,  Alman ordusuna ait Hamburg fırkateyninde görevli yaklaşık 240 Alman askeri, ağustostan beri Akdeniz'de Libya'ya giden gemileri kontrol ediyor.

Ancak İrini Operasyonu, Ankara ile Brüksel arasında gerilime yol açmıştı. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İrini Operasyonu'nu taraflı olmakla eleştirmiş; Libya'nın kuzeyinin abluka altına alınmasının hedeflediğini ancak BAE ve Mısır'dan doğudaki Halife Hafter güçlerine tedarik edilen silahlarla ilgili çalışma yapılmadığını söylemişti

Kaynak gazeteduvar

name="ctl00" method="post" action="Default.aspx?SayfaId=1982" id="ctl00">
name="ctl00" method="post" action="Default.aspx?SayfaId=1982" id="ctl00">

 

 

 

GÖKYÜZÜ HARİTASI 

 

 

 

 

 

 

 

Vira Denizcilik

name="ctl00" method="post" action="Default.aspx?SayfaId=1982" id="ctl00">

Gemi Haberleri Web Sitesi: Denizcilik Sektörü Haberleri, Deniz Haber, Deniz Haberleri.

IMO haberleri ve kurallar. Marpol ve Solas Kuralları. Solas 2009 Türkçe

Marpol ve Solas hakkında en kapsamlı Türkçe içerik: Marpol Solas


Bu web sitesi Sayın Prof Dr. Mükerrem Fatma İLKIŞIK'ın tarafından güncellenmektedir.

MARPOL ve SOLAS Sözleşmelerinin Türkçeye çeviri izni Uluslararası Denizcilik Örgütü (IMO) tarafından Prof. Dr. Mükerrem Fatma İLKIŞIK'a verilmiştir.

 

Web Sitesi Tasarım ve Programlama