Türk mimarlık firması Hayri Atak Mimari Tasarım Stüdyosu’nun (HAADS) Katar’daki projesi dünyaya örnek olacak şekilde. Sürdürülebilir çevre duyarlılığının her geçen gün yükseldiği şu günlerde Türk firması HAADS tarafından tasarlanan projenin ismi Eco-Floating Hotel oldu. Yüzer bir otel olacağı duyurulan Eco-Floating Hotel, su kullanımını da elektiriği de kendi ihtiyacına göre belirleyecek. Otel, yağmur suyunu kullanacak. Hatta yiyeceklerin atıkları bile dgeri dönüşecek. 
152 ODASI VE HELİKOPTER PİSTİ OLACAK

 

152 odası bulunan Eco-Floating Hotel'in sloganı; minimum enerji kaybı ve sıfır atık olacak. Geçen aylarda sessiz sedasız çalışmalarına geçilen otelin tasarım olarak fütüristik bir yapısı bulunacak. Otel içerisinde kapalı ve açık havuzlar, spor salonu, mini golf sahası ve farklı mutfaklardan çeşitli restoranlar da bulunacak. Otele ulaşmanın ise 3 farklı yolu bulunuyor. Ana karadan yani yapıya bağlaması planlanan yüzer bir iskeleden otomobil kullanarak otele ulaşılaniliyor.

2025 YILINDA AÇILMASI PLANLANIYOR

Sıra dışı bir yapıya sahip olması planlanan otelin dinamoya benzeyeceği düşünülüyor ayrıca otelde gelgit gücü ve rüzgar türbinlerinin yardımıyla su akımı kullanılacak. 5 yıldızlı otel, toplam 35 bin metrekare alan üzerinde yayılacak. Yani otel sabit olarak durmadan, sürekli dönecek. Bir gün içerisinde 360 derecelik dönüş yapılacak. Dünyada bir ilk olması planlanan otelin 2025 yılında hizmete açılması planlanıyor.

kaynak emlak kulisi

21.04.2021

name="ctl00" method="post" action="Default.aspx?SayfaId=2032" id="ctl00">

 

 

 

GÖKYÜZÜ HARİTASI 

 

 

  

           

 

 

 

 

 

 

 

 

 

name="ctl00" method="post" action="Default.aspx?SayfaId=2032" id="ctl00">

Gemi Haberleri Web Sitesi: Denizcilik Sektörü Haberleri, Deniz Haber, Deniz Haberleri.

IMO haberleri ve kurallar. Marpol ve Solas Kuralları. Solas 2009 Türkçe

Marpol ve Solas hakkında en kapsamlı Türkçe içerik: Marpol Solas


Bu web sitesi Sayın Prof Dr. Mükerrem Fatma İLKIŞIK'ın tarafından güncellenmektedir.

MARPOL ve SOLAS Sözleşmelerinin Türkçeye çeviri izni Uluslararası Denizcilik Örgütü (IMO) tarafından Prof. Dr. Mükerrem Fatma İLKIŞIK'a verilmiştir.

 

Web Sitesi Tasarım ve Programlama