name="ctl00" method="post" action="Default.aspx?SayfaId=1796" id="ctl00">

 

Çeşme Belediyesi şirketi ÇEŞTUR tarafından işletilen Dalyan Marina’nın yat bağlama kapasitesinin arttırılması için ÇED toplantısı düzenlendi.

Dalyan Mahallesi’nde düzenlenen Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) toplantısında, marina’nın şu andaki 141 yat bağlama kapasitesinin, yüzer iskele yapılarak 383 tekneye çıkarılması planlandığı açıklandı.

Enpark Çevre, Enerji, Maden Mühendislik Danışma Şirketi’nin hazırladığı ve şirket yetkililerinin sunduğu ÇED raporunda, Çeşme’deki yat turizminde artış olduğu belirtilerek, marinaya daha fazla yat bağlanabilmesi için “Yüzer iskele ilavesi projesi” hazırlandığı ifade edildi. Raporda, mevcut limanın 1994-1998 tarihleri arasında Kamu Yatırım Programı’na alındığı hatırlatılarak, inşaatı tamamlandıktan sonra, 1998 yılında Ulaştırma Bakanlığı tarafından Çeşme Belediyesi’ne devredildiği belirtildi.

Dalyan Yat Limanı’nın 6.9.2016 tarihinde, E.35493 sayı ile ÇED Yönetmeliği’nin kapsamı dışında değerlendirildiği vurgulanan raporda, proje kapsamında limanın güney rıhtımından yaklaşık 210 metre boyunda ve 3 metre genişliğinde bir ana yüzer iskele ve bu iskeleden çıkan 30-40 ve 50’şer metre boylarında, 2,5 metre genişliğinde 9 adet yanaşma iskeleleri yapılmasının planlandığı açıklandı.

Yüzer iskele imalatının 6 ay süreceği ve proje bedelinin1 milyon 900 bin lira olacağı belirtilen raporda, yüzer iskelelerin hazır olarak alınacak “Ano”lardan oluşacağı ve montajın sahada yapılacağı ifade edildi.  ÇED raporunda, montaj sırasında oluşabilecek çevre kirliliği için her türlü önlemin alınacağı da vurgulandı.

name="ctl00" method="post" action="Default.aspx?SayfaId=1796" id="ctl00">

 

 

 

 

 

 

 

 

name="ctl00" method="post" action="Default.aspx?SayfaId=1796" id="ctl00">

Gemi Haberleri Web Sitesi: Denizcilik Sektörü Haberleri, Deniz Haber, Deniz Haberleri.

IMO haberleri ve kurallar. Marpol ve Solas Kuralları. Solas 2009 Türkçe

Marpol ve Solas hakkında en kapsamlı Türkçe içerik: Marpol Solas


Bu web sitesi Sayın Prof Dr. Mükerrem Fatma İLKIŞIK'ın tarafından güncellenmektedir.

MARPOL ve SOLAS Sözleşmelerinin Türkçeye çeviri izni Uluslararası Denizcilik Örgütü (IMO) tarafından Prof. Dr. Mükerrem Fatma İLKIŞIK'a verilmiştir.

 

Web Sitesi Tasarım ve Programlama